Za Górami

Z miłości do gór.

Kaszubskie Oko jako atrakcja turystyczna na weekend

Kaszubskie Oko to kompleks rekreacyjno-turystyczny położony w miejscowości Gniewino, niedaleko Morza Bałtyckiego i Jeziora Żarnowieckiego, w okolicach Trójmiasta.

Oferuje on wiele atrakcji, które zapewnią czynny wypoczynek dla całej rodziny. Liczne aktywności dostępne na terenie obiektu to gwarancja rozrywki na wiele godzin.

Kaszubskie Oko i jego słynna wieża widokowa

Największą atrakcją Kaszubskiego Oka jest niewątpliwie 44-metrowa wieża widokowa o nietypowym kształcie klepsydry. Została ona zbudowana na wzniesieniu, zatem punkt widokowy znajduje się na wysokości 150 m n.p.m, co daje perspektywę ogromnej panoramy.

Z wieży rozpościera się piękny widok na okoliczne tereny Jeziora Żarnowieckiego, górny zbiornik Elektrowni Wodnej Żarnowiec, farmę wiatrową czy wreszcie ciekawe pozostałości po niedokończonej budowie elektrowni jądrowej. Zależnie od pogody, przy dobrej widoczności można również dostrzec Morze Bałtyckie. Widoki te otulają liczne kompleksy leśne. Na szczyt można się dostać pieszo, wchodząc po 212 schodach, lub windą.

Inne atrakcje Kaszubskiego Oka

Na terenie kompleksu można spędzać czas na wiele sposobów, niezależnie od wieku. Dzieci i dorosłych zachwycą makiety dinozaurów w skali naturalnych rozmiarów oraz Stolemów – kaszubskich olbrzymów z legend. Pozostałe atrakcje wliczają place zabaw, mini park linowy, ziemne szachy z ogromnymi figurami oraz stanowiska do minigolfa.

Po aktywnym wypoczynku można smacznie zjeść w restauracji sezonowej, a także zaopatrzyć się w sklepiku z pamiątkami. Dla osób chcących poznać lepiej region Kaszubskiego Oka na terenie obiektu znajduje się również punkt informacji turystycznej.

Znajdź więcej informacji na temat Kaszub w portalu https://www.infokaszuby.pl/.