Za Górami

Z miłości do gór.

Co warto wiedzieć o nadmorskiej wsi Niechorze?

Niechorze to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Historia wsi jest bardzo ciekawa i sięga początków XX wieku.

Powstała ona z połączenia dwóch miejscowości Gross Horst i Klein Horst. Jest to miejsce bogate w atrakcje turystyczne. W miejscowości znajduje się również okazała latania morska.

Gdzie znajduje się Niechorze? Jak tam dojechać?

Niechorze jest położone w północno-zachodniej części Polski. Aby dojechać do miejscowości z centrum Polski należy kierować się od w stronę Kamienia Pomorskiego, a następnie przez okoliczne miejscowości dojechać do Niechorza.

Co warto zobaczyć w Niechorzu?

Najważniejszą atrakcją miejscowości jest okazała latarnia morska o wysokości 45 metrów. Sama podstawa konstrukcji jest wysoka na 13 metrów. Na szczycie latarni znajduje się wieża widokowa z której rozpościera się przepiękny widok na Morze Bałtyckie, Rewal oraz pozostałe miejscowości.

Do szczytu wieży prowadzi aż 210 schodów. Nie jest to jednak jedyna atrakcja Niechorza. To właśnie tutaj znajduje się bowiem znany na całym wybrzeżu Park Miniatur w którym można zobaczyć pomniejszonej, szczegółowe makiety najbardziej znanych zabytków. Jest to wyjątkowa atrakcja dla każdego miłośnika architektury i nie tylko. Będąc w Niechorzu warto zobaczyć także promenadę, która znajduje się na wysokim klifie.

Panoramiczny, przepiękny widok na morze jaki rozpościera się góry jest naprawdę wyjątkowy. W okolicach Niechorza znajduje się również wiele ścieżek rowerowych poprzez, które z łatwością można dojechać do pobliskich miejscowości. Prowadzą one przez lasy oraz łąki, a także wzdłuż morza. Jest to idealna okazja do obcowania z naturą i podziwiania piękna nadmorskiej przyrody.

Więcej informacji na temat tej nadmorskiej miejscowości przeczytasz w portalu regionalnym https://www.niechorze24.pl/.