Za Górami

Z miłości do gór.

Wypad w góry z z parą jako terapia

Trening sercowo-naczyniowy pobudza kreatywność i poprawia procesy myślowe. Jednak robienie tego w towarzystwie ma zalety, których być może sobie nie wyobrażałeś. Od przygód i śmiechu po romantyczny zachód słońca. Żaden kryzys pary nie oprze się temu planowi.

Jeśli eksperci twierdzą, że chodzenie 8 km dziennie szybko poprawia zdrowie, to wyobraź sobie efekty robienia tego w górach i w parze.

Dlaczego chodzenie po górach, a nie spacery po miejskich parkach?

Spacery są zawsze dobre, ale chodzenie po górach to idealny pretekst, by oderwać się od tygodniowej pracy. Jeśli para przechodzi kryzys lub rozłam, przebywanie w samotności, w otoczeniu zieleni i ciszy zachęci do rozmowy.

Spada wtedy poziom stresu, a także lęku i niektórych objawów depresji. Wykonywanie tej czynności w parze pozwoli wam połączyć się w szczególny sposób. Nabranie dystansu do problemów zawsze pomaga przy podejmowaniu decyzji, zmienia nawet perspektywę, z jaką się je traktuje.

Zostaw telefon komórkowy w domu

Prawdą jest, że posiadanie telefonu na tego typu wycieczce może być istotną pomocą i pozwala uniknąć poważnych niebezpieczeństw. Dobrym pomysłem jest jednak wyciszenie wszystkich powiadomień i połączeń przychodzących. Zostaw jeden z telefonów komórkowych w domu i używaj tylko jednego w razie nagłej potrzeby. Bez gadżetów i technologii, wybierz się na rustykalny i prosty dzień bez ingerencji jakiejkolwiek rodzaju technologii.

Cisza poprawia koncentrację i zdolność zapamiętywania. Jeśli wybierzesz nowe miejsce, w którym nigdy wcześniej nie byłeś, zauważysz, że po powrocie możesz przypomnieć sobie konkretne miejsca tak wyraźnie, jak nigdy dotąd.

Jak przygotować górski wypad jako para?

Jeśli plan wygląda idyllicznie, pamiętaj o kilku czynnikach, które mogą utrudnić Ci romantyczny wypad. Sprawdź wcześniej, jaka będzie pogoda i jaka jest prognoza na każdą porę dnia. Upewnij się, że znajdziesz odpowiednią trasę, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy, aby nie skutkowało to zbyt dużą aktywnością fizyczną. Odpowiednie miejsca na romantyczny górski wypad w parze znajdziesz pod adresem: https://www.infobeskidy.pl/szukasz-miejsca-na-romantyczne-spotkanie-we-dwoje-w-beskidach-oto-kilka-sprawdzonych