Za Górami

Z miłości do gór.

Wakacje w górach co można zobaczyć i gdzie je spędzić?

Polska bogata jest w różnego rodzaju tereny zaczynając od gór, kończąc na jeziorach i morzu. Wybierając się na wakacje nie musimy koniecznie jechać za granice możemy je spędzić w sowim kraju.
Góry to bardzo dobry sposób na jazdę rowerem oraz wyprawy górskie. Zmienny teren i świeże powietrze bardzo dobrze wpływają na naszą kondycje oraz zdrowie. Polskie góry to nie tylko tatry i Zakopanie z czego kojarzone jest nasze państwo poprzez zawody pucharu świata w skokach narciarskich. Przez południową Polskę ciągnie się wiele pasm górskich różniących się nie tylko wysokością, ale tak że krajobrazem kilka miejsc, które warto odwiedzić to

Bieszczady

Są to góry charakteryzujące się szczytami porośniętymi zieloną roślinnością z, których widać pobliską okolicę gdzie Połoniną Wetlińską lub Csryńską można chodzić na spacery, a najbardziej wytrwali podróżnicy mogą udać się na podróż dookoła Bieszczad by zaliczyć Halicz i Tarnicę.

Pieniny

Każdy region, gdzie mieszczą się góry otacza się trochę innym krajobrazem np z Sokolnic można cieszyć się widokiem na Dunajec natomiast z Trzech koron można zobaczyć Tatry. Warto tak że wybrać się na kajaki nad Dunajec, gdzie można w trochę inny sposób przepłynąć kilometry niż na normalnej rzece po przez zmienny teren górzysty.

Karkonosze

Karkonosze jedna z najlepszych alternatyw dla znanych i oklepanych już tatr. Można tutaj spotkać bardzo dużo ośnieżonych szczytów oraz bardzo malownicze wodospady.

Beskid sądecki

Jest to jeden z prostszych szlaków, ale ciekawych Największymi ośrodkami turystycznymi są powstałe w pobliżu źródeł i ujęć wód mineralnych miasta i wsie uzdrowiskowe, takie jak: Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Rytro, Żegiestów-Zdrój, a także położona na granicy Pasma Radziejowej i Małych Pienin Szczawnica. W Krynicy, Muszynie, Wierchomli Małej oraz należącej do Piwnicznej Suchej Dolinie znajdują się kompleksy wyciągów i stoków narciarskich. Jednym z najpopularniejszych jest Jaworzyna Krynicka, na którą z doliny Czarnego Potoku w Krynicy wjeżdża linowa kolej gondolowa. Działa ona również latem, wwożąc turystów na bezleśny, widokowy wierzchołek.

Słowacja dla aktywnych: Wysokie Tatry